Разложите на множители:

25a^{2} - (a+3) ^{2}

+2
Ответы (2)
  1. 20 марта, 01:16
    +1
    25a^{2} - (a+3) ^{2} = (5a-a-3) (5a+a+3) = (4a-3) (6a+3) = 3 (4a-3) (2a+1)

    "Лучшее" поставьте ...
  2. 20 марта, 03:37
    0
    18-9 а-2 а²-а³