Решите уравнение

cos2x=11sinx-5

+5
Ответы (1)
  1. 6 января, 13:25
    0
    Cos2x=11sinx-5 1-2sin^2x=11sinx-5 11sinx+2sin^2x-5-1=0 2 sin^2x+11sinx-6=0 d=121-4 * (-6) = 121-4 * (-6) * 2=121+48=169 vd=13 sinx=-11-13/4=-24/4=-6 не уд одз

    sinx=-11+13/2=1 x=pi/2+2pi*n n (- Z