Упростите выражение ...

1. (1+sina) (1-sina) - cos в квадрате а

2. (1+cosa) (1-cosa) - sin в квадрате а

3. (1/cosa - tga) (1/cosa + tga) - 1

4. (1/sina-ctga) (1/sina+ctga) - 1

+4
Ответы (1)
  1. 7 марта, 03:33
    0
    (1 - sin α) (1+sinα) = 1-sin²α

    Поэтому (1+sina) (1-sina) - cos²а=1-sin²a-cos²a=1-1=0

    1/cosa - tga) (1/cosa + tga) - 1=1/cos²a - tg²α-1=1/сos²α - sin²α/cos²α - 1=1/cos²α - (sin²α+cos²α) cos²α=1/cos²α-1/сos²α=0