Решите подробно:

72 х+27 х^3+36x+54x^2

+1
Ответы (1)
  1. 9 марта, 04:39
    0
    72 х+27 х^3+36 х+54 х^2=0 27 х^3+54 х^2+108 х=0 х (27 х^2+54 х+108) = 0 х=0 27 х^2+54 х+108=0|:9 3x^2+6x+12=0 дальше сам