log3 (2x-3) = 2

log2 (3x-2) = 3

+5
Ответы (2)
  1. 27 августа, 21:24
    0
    log3 (2x-3) = 2 log2 (3x-2) = 3

    ОДЗ: 2 х-3>0, 2x>3, x>1,5 ОДЗ: 3x-2>0, 3x>2, x> 2/3

    2x-3=3² 3x-2=2³

    2x-3=9 3x-2=8

    2x=12 3x=10

    x=6∈ОДЗ x=10/3=3 1/3∈ОДЗ

    Ответ: 6 Ответ: 3 1/3
  2. 27 августа, 23:05
    0
    log3 (2x-3) = 2

    ОДЗ 2x-3 >0; 2x > 3; x >3/2

    решение

    3^2 = 2x-3

    9+3 = 2x

    2x=12

    x=6

    log2 (3x-2) = 3

    ОДЗ 3x-2 >0; 3x > 2; x >2/3

    решение

    2^3 = 3x-2

    8+2 = 3x

    3x=10

    x=10/3