Разложите на множители многочлен:

а) 9x²-25=

б) - 3a²+6a-3=

в) y³-8x²=

+4
Ответы (1)
  1. 9 июля, 02:53
    0
    А) 9x²-25 = (3x) ^2-5^2 = (3x-5) * (3x+5)

    б) - 3a²+6a-3=-3 (a^2-2a+1) = - 3 * (a-1) ^2

    в) y³-8x² = 1 * (y^3-8x^2)