Разложите на множители:

7x^2 - 7y^2

4m^3 - 4mn^2

5x^2 - 20y^2

a^3b - ab^3

+5
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 16:10
    0
    7x^2 - 7y^2=7 (x-y) (x+y)

    4m^3 - 4mn^2=4m (m-n) (m+n)

    5x^2 - 20y^2=5 (x-2y) (x+2y)

    a^3b - ab^3 = ab (a-b) (a+b)