Разложите на множители:

а) p^3-t^3

б) 27-p^3

в) 8t^3+1

г) 8p^3+125t^3

+3
Ответы (1)
  1. 2 января, 11:02
    0
    Разложите на множители:

    а) p³ - t³ = (p - t) (p² + pt + t²)

    б) 27 - p³ = (3 - p) (9 + 3p - p²)

    в) 8t³ + 1 = (2t + 1) (2t² - 2t + 1)

    г) 8p ³ + 125t ³ = (2p + 5t) (4p² - 10pt + 25t²)