Разложите на множители

1) a+b+a^2-b^2

2) 9a^2-6ab+b^2-16

3) x^3y^2-x^3-xy^2+x

4) 1-x^2+4xy-4y^2

+2
Ответы (1)
  1. 6 июня, 10:44
    0
    1) (a+b) + (a+b) (a-b) = (a+b) (1+a-b)

    2) (3a-b) ²-4² = (3a-b-4) (3a-b+4)

    3) x³ (y²-1) - x (y²-1) = x (x-1) (x+1) (y-1) (y+1)

    4) 1 - (x-2y) ² = (1-x+2y) (1+x-2y)