Разложите на множители:

1) ха+хb+6a+6b)

2) ab-2a-2b+4

+1
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 18:47
    0
    1) х (а+b) + 6 (a+b) = (x+6) (a+b)

    2) ab-2b-2a+4 = b (a-2) - 2 (a-2) = (b-2) (a-2)