Разложите на множители:

а) 8x^3+1;

б) 125 - (x+2) ^3.

+3
Ответы (1)
  1. 22 октября, 21:34
    0
    А) (2 х+1) (4 х^2+1+2 х) ; б) (5 - (х+2)) (25 + (х+2) ^2-5 (х+2)) = (3-х) (25+х^2+4+4 х-5 х-10) = (3-х) (х^2-х+15)