Разложите на множители:

а) 2 х (х - 1) - 3 (х - 1)

б) ab + ac + 4b + 4c

Упростите выражение:

- 0,4a (2a2 + 3) (5 - 3a2).

+2
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 15:13
    0
    А) 2 х (х-1) - 3 (х-1) = (х-1) * (2 х-3).

    б) аb+ac+4b+4c=a (b+c) + 4 (b+c) = (b+c) * (a+4).