Разложите на множители 2 а+b+2a^2+ab

+4
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 23:22
    0
    2 а+b+2a²+ab = 2 а+2a²+b+ab = 2a (1+a) + b (1+a) = (1+a) (2a+b)