Разложить на множители:

А) е (в кубе) - 16 е.

Б) 4 х (в квадрате) - 8 ех+4 е (в квадрате.

+4
Ответы (2)
  1. 30 декабря, 00:14
    0
    1) е^3-16 е=е (е^2-16) = е (е-4) (е+4) ;

    2) 4 х^2-8 ех+4 е^2 = (2 х-2 е) ^2 = (2 х-2 е) (2 х-2 е) ;
  2. 30 декабря, 02:44
    0
    Е³-16 е=е (е²-16) = е (е+4) (е-4)

    4 х²-8 ех+4 е² = (2 е-2 х) ²=4 (е-х) ²