Разложите на множители:

y3+1

z3-27

64x3+1/8

0,008b6-125c3

x3-10x2+25x

36y3-60y2+72y

a2-b2+a-b

x2-10x+25-4y2

+2
Ответы (1)
  1. 24 октября, 16:57
    0
    y³+1 = (y+1) (y²+y+1)

    z³-27 = (z-3) (z²+27z+9)

    64x³+1/8 = (4x+1/2) (16x²-2x+1/4)

    0,008b^6-125c³ = (0,2b²-5c) (0,04b^4+b²c+25c²)

    x³-10x²+25x = x (x-5) ² = x (x-5) (x-5)

    36y³-60y²+72y = 12y (3y²-5y+6)

    a²-b²+a-b = (a-b) (a+b) + (a-b) = (a-b) (a+b+1)

    x²-10x+25-4y² = (x-5) ²-4y² = (x-5-2y) (x-5+2y)