Упростите выражение:

а) 5 (х+2 у) - 3 (2 х+у) =

б) - 2 (х-у) - 3 (у-х) =

в) х (х-2) + 2 (х+1) =

г) - х (2 х-3) + 3 (2-х) =

+3
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 05:58
    0
    5 х+10 у-6 х-3 у = - х+7 у

    2.=-2 х+2 у-3 у+3 х=х-у

    3. х^2-2 х+2 х+2=х^2+2

    4. - 2 х^2+3 х+6-3 х=-2 х^2+6