Докажите равенство:

(а + b + с) 2 = а2 + 2ab + b2 + 2 аc + 2bс + с2

+1
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 08:50
    0
    (а + b + с) ² = ((a+b) + c) ² = (a+b) ²+2 (a+b) * c+c²=a²+2ab+b²+2ac+2bc+c²