Разложите на множители:

1) 7 у"3-56 х"3

2) с"3-6 с"2 а"2+9 а"4 с

3) 8 а"3+27 б"3

+1
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 22:56
    0
    1) 7y^3-56x^3=7 (y^3-8c^3) = 7 (y-2x) (y^2+2xy+4x2)

    2) c^3-6c^2*a^2+9a^4*c=c (c^2-6c*a^2+9a^4) = c (c-3a^2) ^2

    3) 8a^3+27b^3 = (2a+3b) (4a^2-6ab+9b^2)