Разложите на множители а) 2 х (а-b) + a (a-b) b) 3x+3y-bx-by

+2
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 11:58
    0
    А) 2 х (а-b) + a (a-b) = (a-b) (2x+a)

    б) 3x+3y-bx-by=3 (x+y) - b (x+y) = (x+y) (3-b)