2cos (х-п/6) = корень3

+3
Ответы (1)
  1. 4 июня, 20:25
    0
    2cos⁡ (x-π/6) = √3

    cos⁡ (x-π/6) = √3/2

    cos⁡ (x-π/6) = √3/2

    cos⁡ (2π - (x-π/6)) = √3/2

    x-π/6=arccos⁡ (√3/2)

    cos⁡ (13π/6 - x) = √3/2

    x - π/6=π/6

    13π/6 - x=arccos⁡ (√3/2)

    x - π/6=π/6 + 2kπ, k ∈ z

    13π/6 - x = π/6

    x = π/3+2πk, kϵz

    13π/6 - x=π/6+2πk, kϵz

    x = π/3+2πk, kϵz

    x=2π-2kπ, kϵz

    x = π/3+2πk, kϵz

    x=0+2πk, kϵz

    x = π/3+2πk, kϵz

    x=2πk, kϵz