Упростить выражение:

а) 35 х - (16 у - 17 х) + 27 у

б) 56 а - 27k + (12a - 15k)

в) 15 а - 3 (14,5 а - 27) + 15,2

+2
Ответы (2)
  1. 30 мая, 13:58
    0
    А) 35x - (16y - 17x) + 27y

    35x - 16y + 17x + 27y

    52x + 11y

    б) 56a - 27k + (12a - 15k)

    56a - 27k + 12a - 15k

    68a - 42a

    в) 15a - 3 (14,5a - 27) + 15,2

    15a - 43,5a + 81 + 15,2

    - 28,5a + 96,2
  2. 30 мая, 14:51
    0
    а) 35 х-16 у+17 х+27 у = 52 х+11 у

    б) 56 а-27k+12a-15k=68a-42k

    в) 15 а-43,5 а+81+15,2 = - 28,5 а+96,2