Разложите на множители многочлен x²-2y²-xy-x-y

+1
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 19:28
    0
    X²-2y²-xy-x-y = x²-y²-y²-xy-x-y = (x²-y²) - (y²+xy) - (x+y) = (х-у) (х+у) - у (у+х) - (х+у) = (х+у) (х-у-у-1) = (х+у) (х-2 у-1)