Разложите на множители: 5xy²-45x-8y²+72

+1
Ответы (1)
  1. 17 июня, 03:27
    0
    (5xy^2-8y^2) - (45x-72) =

    =y^2 (5x-8) - 9 (5x-8) =

    = (5x-8) (y^2-9) = (5x-8) (y-3) (y+3)