Разложите многочлен на множители а) 16-c^2 б) 4^2-9b^2 в) а^2-2ax+x^2 г) x^3-25x

+2
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 01:04
    0
    А) 16-с² = (4-с) (4+с)

    б) 4²-9b² = (4-9b) (4+9b)

    в) a²-2ax+x² = (Формули учи) = (а-x) ²

    г) x³-25x = x (x²-25) = x (x-5) (x+5)