Разложите на множители многочлен: с (с-3) + (с^2-9)

+1
Ответы (2)
  1. 1 января, 09:44
    0
    C (c-3) + (c^2-9) = c (c-3) + (c-3) (c+3) = (c-3) (2c+3)
  2. 1 января, 10:26
    0
    С (с-3) + (с^2-9) = с (с-3) + (с-3) (с+3) = (с-3) (с+с+3) = (с-3) (2 с+3)