2arccos (1/2) + arctg (1) + arsin√2/2

+2
Ответы (1)
  1. 19 января, 09:49
    0
    2 arccos (1/2) + arctg (1) + arcsin (√2/2) = 2π/3 + π/4 + π/4 = 2π/3 + 2π/4 = 14π/12 = 7π/6