Разложите на множители 1) a^4+4a^3-6a^2 2) x²-y²-5x-5y

+1
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 18:54
    0
    1) a⁴+4a³-6a²=a² (a²+4a-6)

    2) x²-y²-5x-5y = (x-y) (x+y) - 5 (x+y) = (x+y) (x-y-5)