Sin³x+cos³x/sin³x-cos³x, если tgx = 2

+3
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 21:54
    0
    (Sin³x/Cos³x + Cos³x/Cos³x) / (Sin³x/Cos³x - Cos³x/Cos³x) =

    = (tg³x + 1) / (tg³x - 1) = (2³ + 1) / (2³ - 1) = 9/7 = (1) 2/7