Разложите на множители:

1) x^3-100x

2) 2y^3-32y

3) 0,16y^6-y^4

+3
Ответы (1)
  1. 19 января, 19:43
    +2
    1) x^3-100x = x (x ² - 100) = x (x - 10) (x + 10)

    2) 2y^3-32y = 2y (y ² - 16) = 2y (y - 4) (y + 4)

    3) 0,16y^6-y^4 = y^4 (0,16y ² - 1) = y^4 (0,4y - 1) (0,4y + 1)