Разложите на множители: 3x^6-48

+2
Ответы (1)
  1. 6 мая, 19:37
    0
    3x⁶-48=3 * (x⁶-16) = 3 * (x⁶-2⁴) = 3 * (x³-2²) * (x³+2²) = 3 * (x³-4) * (x³+4).