1) 1/3*3,6-1

2) 0,24:2/3+2

3) (1/7+1/8) : 5/28

4) 1/1/5-1/30

5) 5/2-2,5 - (-3/5)

+4
Ответы (1)
  1. 11 июня, 10:31
    0
    1) 1/3*3,6-1 = 1.2-1=0.2

    2) 0,24:2/3+2=0.04+2=2.04