Разложите на множителтab^3-b^3+ab^2-b^2

+4
Ответы (1)
  1. 20 марта, 07:13
    0
    Ab^3-b^3+ab^2-b^2=

    =b^3 (a-1) + b^2 (a-1) = (a-1) (b^3+b^2)