16y - (9+y) = 12 (y+8) ...

+5
Ответы (2)
  1. 23 марта, 05:14
    0
    16y-9-y=12y+96

    15y-12y=96+9

    3y=105

    y=105:3

    y=35
  2. 23 марта, 07:47
    0
    16y - (9+y) = 12 (y+8)

    16 у - 9 - у = 12 у + 96

    15 у - 12 у = 96 + 9

    3 у = 105

    у = 105/3

    у = 35