Сократите дробь:

9x^2+21xy+16y^2/9x-16y^2

x^3+8/x^2-4

+2
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 10:21
    0
    X^2-4x+4 = (x-2) ^2,

    x^2-9x+14=0,

    По теореме Виета x1=2, x2=7,

    x^2-9x+14 = (x-2) (x-7),

    (x^2-4x+4) / (x^2-9x+14) = (x-2) ^2 / ((x-2) (x-7)) = (x-2) / (x-7)