Разложите на множители: ay^2-by^2-by+ay-a+b

+2
Ответы (2)
  1. 26 сентября, 19:22
    0
    ay^2-by^2-by+ay-a+b=y ² (a-b) + y (a-b) - (a-b) = (a-b) (y²+y-1)
  2. 26 сентября, 20:48
    0
    ay^2-by^2-by+ay-a+b = y^2 (a-b) + a (y-1) + b