Разложите на множители: 36xy⁴-36y⁴-xy²+y²

+2
Ответы (1)
  1. 15 октября, 10:10
    +2
    36xy⁴ - 36y⁴ - xy² + y² = (36xy⁴ - 36y⁴) - (xy² - y²) = 36y⁴ (x - 1) - y² (x - 1) =

    = (x - 1) (36y⁴ - y²) = y² (x - 1) (36y² - 1) = y² (x - 1) (6y - 1) (6y + 1)