Разложить на множители 1) - 3x^2-12-12=

2) 3ab-15a+12b-60

3) a^4-625

+4
Ответы (1)
  1. 22 июля, 03:11
    0
    1) 3ab-15a+12b-60 = (3ab-5a+4b-20) = 3 (a (b-5) + 4 (b-5)) = 3 (a+4) (b-5).2) a⁴-625 = (a²-25) (a²+25) = (a-5) (a+5) (a²+25).

    незачто)