Разложите на множители:

а) 7 ах+7bx

б) 3by-6b

в) - 5mn+5n

г) x²y-xy²

Плез

+4
Ответы (2)
  1. 25 августа, 18:55
    0
    А) 7 ах + 7bx = 7x * (a + b) ; б) 3by - 6b = 3b * (y - 2) ; в) - 5mn + 5n = - 5n * (m - 1) ; г) x²y - xy² = xy * (x - y)
  2. 25 августа, 21:12
    0
    7ax + 7bx = 7x (a + b)

    3by - 6b = 3b (y - 2)

    - 5mn + 5n = - 5n (m - 1)

    x²y - xy² = xy (x - y)