Разложите на множители:

а) 5-5 а²=

б) 3m²+6m+3=

в) 4y² - (y-c) ²=

г) x³-x²y-xy²+y³=

+2
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 02:03
    0
    A) 5-5a²=5 (1-1a²)

    б) 3m²+6m+3 = 3 (m²+2m+1)

    в) 4y² - (y-c) ²=4y² - (y² - 2cy+c²) = 4y²-y²+2cy-c²=2y (

    г) x³-x²y-xy²+y³=