Разложите на множители многочлен:

2) m^3 n^3 + k^3

4) k^6 + (pq) ^6

6) (x - 2) ^3 - 27

8) 27x^3 - y^3 (x-y) ^3

+3
Ответы (1)
  1. 9 июня, 14:08
    0
    2) m³n³ + k³ = (mn + k) (m²n² - mnk + k²)

    4) k^6 + (pq) ^6 = (k ² + p²q²) (k^4 - k²p²q² + p^4q^4)

    6) (x - 2) ³ - 27 = (x - 2 - 3) ((x - 2) ² + 3 (x - 2) + 3²) = (x - 5) (x² - x + 7)

    8) 27x ³ - y³ (x - y) ³ = (3x - y (x - y)) (9x² + 3xy (x - y) + y² (x - y) ²) = (3x - xy + y²) (9x ² + x ²y² - 2xy³ + 3x²y - 3xy² + y^4)