Разложи на множители (t+7) 3-0,008

+2
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 12:25
    0
    (t + 7) ³ - 0,008 = (t + 7) ³ - 0,2³ = (t + 7 - 0,2) [ (t + 7) ² + (t + 7) * 0,2 + 0,2²) =

    = (t + 6,8) (t² + 14t + 49 + 0,2t + 1,4 + 0,04) = (t + 6,8) (t² + 14,2t + 50,44)