Разложите на множители:

16x^2-81y^2

0.01m^2-2.25n^2

9a^2-0.64b^2

49x^2-100

0.36x^2-289

81a^2-2.56

9a^4-0.64b^6

+1
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 02:45
    0
    16x^2-81y^2 = (4 х-9 у) (4 х+9 у)

    0.01m^2-2.25n^2 = (0.1m-1.5n) (0.1m+1.5n)

    9a^2-0.64b^2 = (9a-0.8b) (9a+0.8b)

    49x^2-100 = (7x-10) (7x+10)

    0.36x^2-289 = (0.6x-17) (0.6x+17)

    81a^2-2.56 = (9a-1.6) (9a+1.6)

    9a^4-0.64b^6 = (3a ²-0.8b³) (3a²+0.8b³)