1. Вычислете 79'2, 98'2

2. Преобразуйтк в многочлен

3x (x-5) - 5x (x+3)

+3
Ответы (1)
  1. 23 июня, 18:11
    0
    79²=6241

    98 ²=9604

    3x (x-5) - 5x (x+3) = 3 х ²-15 х-5 х²-15 х=-2 х²-30 х=-2 х (х+15)