Решите уравнение

2⋅ (3-3x) = 3x-4⋅ (1+3x)

+3
Ответы (1)
  1. 1 июня, 12:15
    0
    6-6 х=3 х-4-12 х - 6 х-3 х+12 х=-4-6 3 х=-10 х=10:3 х≈3.33