Разложите на множители: a^4-256. m^3-n^3

+3
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 23:41
    0
    А⁴-256 = а⁴ - 4⁴ = (а²-4²) (а²+4²) = (а-2) (а+2) (а²+16)

    м³-н³ = (м-н) (м²+мн+н²)
  2. 24 апреля, 01:27
    0
    (a²-16) (a²+16)

    (m-n) (m²+mn+n²)