Разложите на множители многочлен:

а) x^3-5x^2+3x

б) 2x^8+4x^7+6x^2

+5
Ответы (1)
  1. 16 мая, 21:15
    +2
    А) х³-5 х²+3 х=х * (х²-5 х+3)

    б) 2 х^8+4 х^7+6 х²=х² * (2 х^6+4 х^5+6)