Разложите на множители многочлен: 3x^3-170+10x^2-51x

+2
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 02:54
    0
    3 х^3-170+10 х^2-51 х = (3 х^3+10 х^2) - (170+51 х) =

    х^2 (3 х+10) - 17 (10+3 х) =

    (3 х+10) (х^2-17)