Разложите на множители:

x^3-x^2+x^2y+x-xy+y

+2
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 23:53
    0
    X³-x²+x²y+x-xy+y = (x³+x²y) - (x²+xy) + (x+y) = x² * (x+y) - x * (x+y) + (x+y) = (x+y) * (x²-x+1).