2 sin 7π/12 cos 7π/12=? Помогите!

+2
Ответы (1)
  1. 20 сентября, 05:23
    0
    По формуле sinx*cosy=1/2sin (x-y) + sin (x+y)

    2*1/2sin7 П/12-7 П/12+sin14 П/12

    0+sin7 П/6=-1/2=-0.5