Упростите выражение:

1) 20 а в 8 степени * (9 а) в квадрате

2) (-b в 5 степени) в 4 степени * 12b в 6 степени

3) 6 х-12 х+15 х-9 х

4) 7 а-9b-12a+14b

+2
Ответы (1)
  1. 5 июля, 20:22
    -2
    1) 20 а⁸ * (9 а) ² = 20a⁸ * 81a² = 1620a¹⁰

    2) (-b ⁵) ⁴ * 12b⁶ = b²⁰ * 12b⁶ = 12b²⁶

    3) 6 х - 12 х + 15 х - 9 х = 6x + 15x - (12x + 9x) = 21x - 21x = 0

    4) 7 а - 9b - 12a + 14b = (7a - 12a) + (14b - 9b) = - 5a + 5b = 5 (b-a)